Májtisztítás
Ez senkinek sem árt, csak használ. Ennek ellenére ne csináljuk betegen, várjuk meg, míg jobban vagyunk, mert a kúra legalább egy napra legyengít minket. Daganatos betegek B-17 kúrája esetén alkalmazása akkor célszerű, amikor a májfunkciók megemelkednek és a beteg erősen fáradtnak és kimerültnek érzi magát, általában a B-17 vitamin kúra vége fele. Legyengült betegeknél nem javasolt ! A tisztítókúrát egymásután 3 alkalommal célszerű végrehajtani. Az alkalmak között tartsunk kb. 14 napos szünetet. (Tehát kéthetente végezzük.) Már az első tisztítás is sokat ér, de igazából a harmadik után tisztulunk meg teljesen.CSAK ABBAN AZ ESETBEN, HA ELŐTTE ULTRAHANG ERŐSÍTETTE MEG HOGY NINCS OLYAN MÉRETŰ EPEKŐ AMELY ELAKADHATNA AZ EPEVEZETÉKBEN!!!!!!!!
Hozzávalók
* 100 gr keserűsó (magnézium-szulfát)
* 1 nagyobb, vagy 2 kisebb grapefruit (rózsaszín belű)
* 1,5 dl hidegen sajtolt extra szűz olívaolaj
* 8 dl víz
A nap első felében könnyen étkezzünk, semmi nehezen emészthető ételt ne fogyasszunk. Déli 12 órától pedig már semmit sem ehetünk és semmit sem ihatunk a kúrán kívül, másnap reggelig. Sajnos az alábbi kúra cukorbetegség esetén nem alkalmazható.
A tisztítás
A 100 gramm keserűsót osszuk el négyfelé, négy 2 dl-es pohárba, tegyük hozzá a 2 dl vizet és oldjuk fel ! Az elosztott keserűsós (nem glaubersó !!!) oldatot délután négy alkalommal : 2,4,6,8 órakor kell meginni.
Az első adag után még nem kell vécére mennünk, mivel a szervezet felszívja az értékes magnéziumot. A második adag - a 4 órai - már megteszi a hatását . Erős és tartalmas székelésünk lesz. Májunk és beleink megtisztulnak az ételmaradékoktól. A máj felszabadul a terhelés alól és a magnézium elernyeszti, ellazítja. Este 10 órára a máj epevezetékei kitágulnak. Ekkor a 1,5 dl olivaolajat keverjük össze a grapefruit frissen facsart és szűrt levével, majd igyuk meg ezt a keveréket. Ezután vízszintesbe kell helyeznünk magunkat (Feküdjünk le !) legalább 5 órára, hogy a természetes olajhidraulika működjön és kiszivattyúzza a szennyező anyagokat.
Másnap, ha meglátogatjuk az illemhelyet, tapasztalhatjuk, hogy bőven lesz székletünk, holott előző nap már minden kijött belőlünk. A májból távoznak a lerakódott méreganyagok és bomlástermékek. Azonkívül szemmel láthatóan kis zöld golyócskák fognak úszkálni a híg székletünkben. A tapasztalatok szerint megközelítőleg 2000 db kitines epekő kerül így napvilágra operáció nélkül. A golyócskák mikroszkópos vizsgálata igazolja, hogy a felületük porózus és a belsejükben pedig mini labirintusok találhatók, amik ideális parazitafészkek.
Tapasztalatból tudjuk, hogy gyomorfertőzések, fekélyek, bélpanaszok, toxikus mérgezések nem múlnak el májtisztítás nélkül. A paraziták fészkeiben nem hat az immunrendszer és a gyógyszer sem. Ezekből a búvóhelyekből mindig kiújulhat a fertőzés. Ilyen fészkek a vesekövek is, amik csak sárgarépával tűnnek el. A májtisztítás során nemcsak az emésztés javul, hanem a kóros gócoktól és a felgyülemlett fertőző epétől és a lerakódott méreganyagoktól is megszabadulhatunk.
Másnap pihenjünk és csak könnyűt étkezzünk.
HIDEG-MELEG VÁLTÓZUHANY (forrás: HarmoNet)
Milyen zuhanyt használjunk?
Fontos, hogy olyan zuhanyrózsát szereljünk fel, amit kézzel irányíthatunk, és nem a falra van szerelve. A zuhanyrózsa feje legyen több fokozatú, legyen rajta a váltózuhanyhoz egy olyan állás, ami egybefüggő vízsugarat bocsát ki, mint egy kerti locsolótömlő. Ha nem ilyen a zuhanyrózsánk, akkor egyszerűen csavarjuk le a rózsát, amikor gyógy-zuhanyt végzünk. A legtöbb rózsa erre alkalmas. Legjobb a billentő karos csaptelep, mert azt csak arrébb kell húzni, ha a hidegről melegre akarunk váltani, de a csavarós csapteleppel is boldogulhatunk egy kis tanulás után.
Vízsugárral gyógyulni – az alapok:
- A vizet körülbelül egy tenyérnyi magasan engedjük a testünkre. (A jó csőátmérő kb. 2 cm, és a víznyomás folyamatos)
- A vizet úgy kell folyatni, hogy egyenletes vízköpeny keletkezzék a bőrön.
- A váltózuhanynál a víz kb. 38 és 10-15 Celsius fok között legyen. (Ezt mindkét fázisban éppen forrónak, vagy elég hidegnek érezzük!)
- Egy hőfokon legfeljebb fél percet, és legalább 10 másodpercet zuhanyozzuk a testünket.
- Addig végezzük, amíg enyhe bőrpír, vagy élénk bőrérzet nem keletkezik, de legfeljebb 3 percig.
- Mindenképpen tartsa be azt a szabályt, hogy a szívtől legmesszebbről indítja a folyamatot, és úgy közelít.
A váltózuhany legfőbb pozitív élettani hatásai
- Javul a vérkeringés. A bőrben lévő erek – az apró hajszálerek és a főbb erek is – összehúzódnak majd kitágulnak.
- A bőr pólusai kitágulnak, majd összehúzódnak. A bőr méregtelenítéséhez ez a folyamat elengedhetetlen. A bőr így nem csupán tisztul, de ki is simul, kevésbé ráncosodik, és hidratáltabb lesz. Ha izzadásra hajló a bőrünk, ettől a folyamattól jóval kevésbé fogunk izzadni, vagy az izzadás kevésbé lesz bűzös. (Különösen, ha zsályás natúrszappant használunk.)
- A hideg-meleg hatás váltogatásával erősödik az immunrendszer. Az ember sokkal ellenállóbb lesz a betegségekkel szemben.
Hogyan végezzük helyesen a váltózuhanyt? 5 lépésben a jó kondíció megőrzéséért!
- Először az egész testet szárazon dörzsöljük át a szív irányában, kezdve a jobb, majd a bal lábon, lentről felfele, folytatva a karokkal, a hassal, háttal, tarkóval, és végül az arccal. Végezhetjük durvább törölközővel, speciális masszázs-szivaccsal is! (Ez a művelet akár 10 percig is eltarthat)
- Mosakodjunk meg a szokott módon, langyos vízzel, esetleg érdemes lehet heti 1-2 alkalommal valamilyen testradírt – például jojoba-olaj és holt tengeri só, vagy cukor, szűz olíva olaj és kamillavirágzat keverékét felvinni a bőrre, és ezzel átdörzsölni, majd alaposan lemosni. Ez után szereljük le a rózsát a zuhanyról, és végezzünk váltózuhanyt.
- Folyamatosan a fenti sorrendet betartva előbb hideg, aztán meleg vízzel tusoljuk le az egész testet, az 1.pontban leírt módon. Egy-egy testrészt 30 másodpercen át, váltakozva mossuk, a szív irányában. .
- A folyamatot mindig hideg vízzel zárjuk. Ha úgy érezzük kellemesnek, akkor az egész testünket is átzuhanyozhatjuk előbb meleg, majd fröccsenés-szerű hideg vízzel.
- A folyamatot a törölközővel történő visszamelegítés zárja.
HarmoNet tipp: Ha reggel végezzük a váltó zuhanyt, egész nap fittek lehetünk, ám estére fokozhatja a hatást, ha belefekszik egy kád vízbe, amibe előzőleg 5-6 csepp rozmaring illóolajat tettünk!
Kiknek ajánlott és kiknek tilos?
Akiknek tilos: Az egész kicsi babáknak, és a nagyon időseknek nem ajánlott gyógymód. A visszeres betegeknél az orvos utasítása szerint kell eljárni, és szívbetegek esetében a nagy hő-különbség gondot okozhat. Ez nem jelenti, hogy szívbetegek nem végezhetik a gyakorlatokat! Csak annyit jelent, hogy ők kisebb hő különbséggel, magukat fokozatosan szoktatva végezzék ezt a folyamatot, hiszen az érrendszert javító, a szívproblémásoknak kifejezetten javallott gyakorlatról van szó. Ám számukra fokozott óvatosság ajánlott. Kismamák legfeljebb lábon és karon végezzenek váltózuhanyt, pocakon ne!
Akiknek fontos: Sportolóknak, aktív időseknek, stresszes életet élőknek, valamint bőrproblémákkal küzdőknek fokozottan ajánlott. Fokozott odafigyelés mellett nagy melegben minden korosztálynak ajánlott.